Dyplomy z opieki

Aktualności

Prawie 50 farmaceutów z naszej Sieci skończyło studia podyplomowe „Profesjonalne doradztwo i opieka farmaceutyczna w aptece”.

Studia były prowadzone na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Dlaczego – nawet mając długoletnie doświadczenie w branży – warto było podjąć ten wysiłek?

– Na studiach podyplomowych dotyczących opieki farmaceutycznej, zdobywaliśmy konkretne umiejętności oraz specjalistyczną wiedzę, jakiej nie otrzymaliśmy na studiach magisterskich. Dzięki temu zyskaliśmy lepsze przygotowanie do pracy z pacjentem oraz silniejszą pozycję na rynku – podkreśla dr farm. Bożena Kwaśniak, farmaceutka z ponad 30-letnim stażem, przewodnicząca Rady Nadzorczej Investcare S.A.

Wiedza i integracja

– Bardzo się cieszę, że byłam częścią tej grupy, która studiowała podyplomowo w Poznaniu. Było wspaniale nie tylko na zajęciach, ale również po nich, kiedy czas wolny spędzaliśmy razem – dodaje Bożena Kwaśniak. – Miło też było usłyszeć na koniec od prowadzących zajęcia, że nie mieli dotąd tak wyjątkowej grupy, tak dobrze współpracującej ze sobą na zajęciach. Poziom studiów był wysoki, merytorycznie bardzo dobry, a osoby prowadzące – o szerokim doświadczeniu i spojrzeniu na przyszłość aptek.

Uczestnicy studiów dostali impuls, aby śmiało wdrażać opiekę farmaceutyczną w aptekach, bo to oznacza większą troskę o pacjentów i rozwój ich apteki.

Gotowi na nowe usługi

Farmaceuci nie tylko chwalili sobie zdobytą wiedzę. –  Podkreślali również, że teraz czują się gotowi do świadczenia dodatkowych usług w swoich aptekach. Byli zadowoleni, że znaczną część zajęć stanowiły praktyczne ćwiczenia. Poza tym świetnie się zintegrowali dzięki spotkaniom na uczelni. Dziś wymieniają się doświadczeniami, wspierają w codziennej pracy, choć ich apteki są oddalone od siebie wiele kilometrów – mówi Katarzyna Czajczyńska, prezes spółki Pharmacy Solutions, zarządzającej Siecią Aptek Partnerskich 4 Pory Roku.

 Właściciele aptek pracujących w Sieci 4 Pory Roku chcą rozwijać swój biznes, dlatego zdecydowali się na te studia. – Zdobyli nie tylko dodatkową wiedzę, ale też nowe doświadczenia oraz powiększyli grono znajomych fachowców. Miło było patrzeć na zespół, który na pierwszym spotkaniu patrzył na siebie z nieśmiałością, a potem już z pełną sympatią i zaufaniem – dodaje Anna Pawleta, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Sieci Aptek 4 Pory Roku.

Drodzy Farmaceuci, dziękujemy, że chcecie się z nami rozwijać. To był niezapomniany czas nauki i wspólnej integracji. Dziękujemy za każde dobre słowo i do zobaczenia przy okazji kolejnego projektu edukacyjnego Sieci 4 Pory Roku.

Więcej informacji o programie dla aptek partnerskich: marketing@apteka4poryroku.pl

Contact to Listing Owner

Captcha Code