Aktualności

Aktualności

WYWIAD
Mama wraca do apteki
Jak pogodzić powrót na zawodową ścieżkę z byciem dobrą mamą? Swoją historię – w związku z Dniem Matki – opowiada Dominika Franaszczyk, młoda mama, farmaceutka i właścicielka apteki.
DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ
Jak legalnie pomagać Ukraińcom
Czy apteka może zbierać produkty dla uchodźców od pacjentów, by przekazać je organizacjom charytatywnym? Czy farmaceuta może wypisać receptę uchodźcy? Kiedy jest to możliwe?
W NASZEJ SIECI
Zgrany zespół to podstawa sukcesu
Aby zadbać o partnerów Sieci Aptek 4 Pory Roku, oferujemy im znacznie więcej niż doskonałe warunki handlowe. Oddajemy ich pod opiekę koordynatorów - przewodników dla aptek.
NOWE KOMPETENCJE
Jesteśmy pionierami, robimy pilotaż
Będziemy przecierać szlaki, wyznaczać trendy i przejdziemy do historii. Dlaczego? Ponieważ „przegląd lekowy to perła w koronie opieki farmaceutycznej”.
NOWE WYZWANIA
Testy na koronawirusa w aptece
Nie obawiam się testowania pacjentów na Covid-19. Mamy warunki, przestrzegamy zasad bezpieczeństwa. Pacjenci pozytywnie oceniają możliwość wykonania testu w aptece.
WYWIAD NA DZIEŃ BABCI
Czy wiecie, co lubią wnuki w aptece?
Farmaceutką jest już prawie ćwierć wieku. A od niespełna pięciu lat – babcią! Dziś ma trójkę wnucząt. Jest aktywna zawodowo, chodzi po górach i dzieli się swoimi pasjami z wnukami.
CO SŁYCHAĆ W SIECI
Wiemy, jak wspierać apteki na co dzień
2021 rok był wyjątkowo pracowity, ale też szczególnie udany dla naszej Sieci. Dołączyło do nas 45 aptek, które chcą rozwijać swój biznes w ramach 4 Pór Roku.
ZDANIEM EKSPERTA
Rola farmaceutów będzie coraz większa
Pandemia Covid-19 uwidoczniła, jak ważny jest w procesie leczenia farmaceuta. W sytuacji ograniczonego dostępu do lekarzy, pacjenci szukali pomocy właśnie w aptekach.
PIKNIK
10. urodziny świętowaliśmy na sportowo
Z okazji dekady działalności Sieci Aptek Partnerskich 4 Pory Roku, spotkaliśmy się z farmaceutami oraz przedstawicielami firm farmaceutycznych na Patchampie w Wilczysku.
SZKOLENIA
Jesteśmy gotowi, będziemy szczepić
Grupa farmaceutów z aptek 4 Pory Roku jest już po obowiązkowych szkoleniach i czeka w gotowości, aby szczepić pacjentów przeciwko Covid-19.
JUBILEUSZ
Nasza misja jest niezmienna
Dekadę temu, gdy Sieć Aptek Partnerskich 4 Pory Roku rozpoczynała działalność, były z nami cztery apteki. Dziś w naszej rodzinie mamy setki niesamowitych farmaceutów i jesteśmy w TOP 10 sieci aptek.
JUBILEUSZ
Tak powstała sieć aptek 4 Pory Roku
Mamy 10 lat! Jaka misja przyświecała zakładaniu Sieci Aptek Partnerskich 4 Pory Roku? Jak wyglądały pierwsze placówki, czym ich ojcowie-założyciele chcieli wyróżnić się na rynku?
WOŚP 2021
Z radością biegniemy z pomocą
Nasza ekipa pobiegła dla chorych na cukrzycę w ramach akcji WOŚP. Świętowaliśmy w ten sposób 30. urodziny Medicare-Galenica.
COVID-19
Nie milczę, moją misją jest edukacja
Alina Kilian jest farmaceutką, która wykorzystuje posiadaną wiedzę i podaje naukowe argumenty tym, którzy straszą w Internecie szczepionką przeciwko Covid-19.
COVID-19
Marzymy o normalności w aptece
Mija rok od czasu wybuchu pandemii. To był dla nas trudny czas. Chcemy funkcjonować jak dawniej. W moim zespole przeciwko Covid-19 zaszczepią się wszyscy.
COVID-19
Szczepcie się, jeśli tylko możecie
Na horyzoncie nie widać końca epidemii koronawirusa. Dlatego szczepienia przeciwko Covid-19 mogą być jedyną szansą na powrót do normalności.
AKCJA
Specjalna przesyłka dla Domu Chłopaków
Sieć Aptek Partnerskich 4 Pory Roku przyłączyła się do wsparcia mieszkańców Domu Chłopaków w Broniszewicach, który jest prowadzony przez Dominikanki. To akcja wspólna z Biocanto.
AKCJA
Z radością wsparliśmy Szlachetną Paczkę
W tym roku po raz kolejny, wraz z Grupą Farmaceutyczną Investcare, włączyliśmy się przed Świętami w przygotowanie Szlachetnej Paczki dla potrzebującej rodziny.
AKCJA
Dzielimy się najcenniejszym darem
Naprawdę nie potrzeba wiele, by pomóc, aby uratować czyjeś życie! Dlatego wzięliśmy udział w akcji oddawania krwi. Była to już druga firmowa akcja honorowego krwiodawstwa.
ŚWIĘTO
Specjalnie dla naszych farmaceutów
25 września obchodzimy Światowy Dzień Farmaceuty, a dzień później – Ogólnopolski Dzień Aptekarza . Do życzeń dla naszych farmaceutów dołączamy specjalnie przygotowane laurki!
Anna Pawleta, kierownik ds. sprzedaży i marketingu w Sieci Aptek Partnerskich 4 Pory Roku.
PRACA W SIECI
Wsparcie dla partnerów w czasie Covid19
Partnerów w Sieci Aptek 4 Pory Roku wspieramy na co dzień. Nie ma jednak jednej ścieżki działań dla wszystkich. Koordynatorzy pomagają właścicielom aptek w wielu sprawach.
BIZNES
Dobre informacje z naszych aptek
Choć praca farmaceutów w czasie pandemii nie jest łatwa, a Covid19 mocno zmienił rynek aptek, mamy pozytywne dane dla naszych partnerów biznesowych.
DZIEŃ OJCA
Pan z apteki, czyli tata - farmaceuta
Bycie tatą to najważniejsza rola w moim życiu. Godzenie obowiązków zawodowych z życiem rodzinnym to wielkie wyzwanie – mówi Aleksander Porwit, farmaceuta, który prowadzi aptekę w sieci 4 Pory Roku.
NASI LUDZIE
Nowy wiceprezes w spółce
Piotr Sawicki od czerwca 2020 r. jest wiceprezesem Pharmacy Solutions – spółki, która zarządza Siecią Aptek Partnerskich 4 Pory Roku. W biznesie stawia na partnerstwo. Partnerstwo, które buduje relacje, ponieważ dobre relacje pozwalają na zaufanie partnerów do siebie.
NASZA AKCJA
Oddaliśmy prawie 11 litrów krwi!
Zaledwie pięć godzin wystarczyło, by od pracowników i przyjaciół Grupy Farmaceutycznej Investcare – do której należy Sieć Aptek Partnerskich 4 Pory Roku – popłynęło blisko 11 litrów krwi.
WAŻNA INFORMACJA
Senior na szóstkę – akcja naszej sieci
Zachęcamy apteki do przyłączenia się do naszej akcji „Senior na szóstkę”. Zależy nam na promowaniu długofalowej opieki nad osobami starszymi i zapewnieniu im wsparcia nie tylko w zakupach.
INSTRUKCJA
Bezpłatne materiały ochronne
Ministerstwo Zdrowia udostępniło możliwość zamówienia przez Internet bezpłatnych środków ochrony osobistej dla pracowników aptek. Zapotrzebowanie na środki należy złożyć poprzez formularz na stronie Ministerstwa Zdrowia.
WAŻNA INFORMACJA
Wspieramy apteki w każdej sytuacji
Sprawne przeorganizowanie pracy apteki w czasie epidemii koronawirusa jest dużym wyzwaniem. Jak radzą sobie farmaceuci, którzy skorzystali z wytycznych przygotowanych przez zespoły sieci aptek 4 Pory Roku oraz Medicare-Galenica?
WAŻNA INFORMACJA
Misja i odpowiedzialność farmaceutów
Jak radzą sobie apteki, aby chronić przed zarażeniem koronawirusem swoich pracowników i pacjentów? Co robią, by zachować ciągłość sprzedaży leków? Jakie dodatkowe obowiązki spadają na farmaceutów?
WAŻNA INFORMACJA
Jak chronić swoje zdrowie i biznes apteczny?
Przygotowaliśmy kilka wytycznych, które pomogą aptekom działać w kryzysie i pozwolą nieprzerwanie dostarczać leki pacjentom. Zapraszamy do lektury naszego poradnika, stworzonego przez zespół 4 Pór Roku.